MEDAL 25-LECIA WOŚP

MEDAL 25-LECIA WOŚP  DLA SZTABU GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W ŻELICACH

Był to wyjątkowy finał nie tylko ze względu na  jubileusz 25-lecia powstania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również ze względu na ogromną skalę zaangażowania wszystkich, którym leży na sercu szlachetny cel, jakim jest pomoc dzieciom i seniorom.

Jak każdego roku i tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Żelicach miała nadzieję zagrać na wielką skalę i pobić swój lokalny rekord. Grała na medal i jest! Może pochwalić się kolejnym sukcesem, zebrała aż 10 321,26 zł. Przez 10 lat istnienia sztabu wpłaciliśmy na konto fundacji 73 847,23 zł.

Poświęcenie i ogromne zaangażowanie wielu osób ze sztabu, zarejestrowanego, jak co roku przy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza, zostało w pełni zauważone i docenione, gdyż na ręce szefa sztabu został przekazany pamiątkowy srebrny medal wybity przez Mennicę Narodową dla zasłużonych sztabów WOŚP. Jednakże nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi wolontariusze, ich rodzice oraz członkowie sztabu. „Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować i wyróżnić najbardziej zaangażowanych w działania Fundacji wręczając im symboliczne medale”- powiedział Jerzy Owsiak - prezes zarządu WOŚP.

Ten medal jest niestety tylko jeden, ale jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy z poświęceniem angażowali się w tę inicjatywę. Społeczność szkolna pokazała swoją postawą, że Polacy - między innymi - dzięki Finałom WOŚP chcą się jednoczyć, że jesteśmy razem i gramy ze wszystkimi, dla wszystkich potrzebujących, dlatego też gramy dalej do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej!

To medal dla wszystkich wolontariuszy, sponsorów, współtwórców finałów, które odbywały się w szkole, członków sztabu, rodziców  wolontariuszy.

Okolicznościowy medal 25-lecia otrzymały tylko wybrane sztaby w Polsce, co szczególnie zobowiązuje na przyszłość. Najbliższa próba serc – już w styczniu 2018 roku, przy okazji 26.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Szef sztabu Danuta Kitkowska-Sieroń