Dzień Matki i Dzień Dziecka u Misiów

Dnia 1 czerwca 2017 roku w przedszkolu w Potulicach świętowaliśmy Dzień Matki i Dzień Dziecka. Misie z niecierpliwością oczekiwały godziny 9.30. Wówczas rozpoczął się przygotowany dla mam program artystyczny. Przed zgromadzonymi wcześniej gośćmi maluszki mówiły wiersze, śpiewały i tańczyły. Następnie odśpiewały mamom „Sto lat” i wręczyły przygotowane wspólnie z paniami prezenty.

Nie obyło się bez łez wzruszenia. Widzieć swoje dziecko, które jeszcze niedawno nieśmiało przekroczyło progi przedszkola, a teraz będąc wśród rówieśników zna zasady, prezentuje swoje umiejętności, a przede wszystkim uśmiecha się pokazując mamie „nie martw się o mnie, ja po prostu jestem tu szczęśliwy”- bezcenne. Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek. Podczas kosztowania pysznych wypieków mamy mogły oglądać nagrane podczas prób filmiki z dziećmi w rolach pierwszoplanowych oraz zdjęcia z wyprawy do Alpakolandu. Potem Pani Wicedyrektor Anna Dróbka – Rejmoniak zaprosiła zgromadzonych na przedszkolny plac do pamiątkowego zdjęcia. W tym czasie nasz Tatuś - pan Konys przygotował kiełbaski z grilla (za co serdecznie dziękujemy!). Zjedliśmy je w przedszkolu, ponieważ podczas sesji fotograficznej okazało się, że dzień nie należy do najcieplejszych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Dzień Dziecka będziemy świętowali w sali. Po „pysznej, kiełbasianej rozgrzewce” zaczęła się zabawa. Były tańce z mamami, zagadki słuchowe (wszystkie dzieci bezbłędnie wpadały w ramiona swoich mam słysząc wypowiadane przezeń słowa „Kocham Cię!), zagadki rysunkowe, wielkie „puzzlowanie z mamą”, wspólne zabawy dowolne i słodkie niespodzianki.

Dziękuję Państwu za przybycie i oddanie się swoim pociechom na wyłączność. Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Żelicach - sponsorowi, kiełbasek, napojów i słodyczy dla dzieci oraz mamom, które pomimo swojego święta przygotowały słodki poczęstunek.

Autor: Sylwia Broniewska