I Ty możesz pomóc!

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Środowiskowe w Żelicach zwraca się z apelem do podatników podatku dochodowego, aby przy wypełnianiu zeznania podatkowego skorzystali z możliwości przekazania 1% podatku na działalność statutową TPD.

Taka możliwość wynika z ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003r. (Dz.U. Nr 96, poz.873).

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest organizacją charytatywną, pożytku publicznego, działającą non-profit. Od 90 lat prowadzi działalność społeczną na rzecz dzieci z rodzin ubogich, przewlekle chorych, niepełnosprawnych i innych potrzebujących pomocy. A w szczególności:

• pomoc rodzicom w wykonywaniu zadań opiekuńczych i wychowawczych, podnoszenie kultury pedagogicznej osób dorosłych, prowadzenie działalności charytatywnej, organizowanie pomocy i opieki nad dziećmi z rodzin ubogich, rozbitych, wielodzietnych, niewydolnych wychowawczo oraz zagrożonych patologią społeczną;
  • inicjowanie i rozwijanie specjalistycznych form pomocy rodzinie w wychowywaniu dziecka niepełnosprawnego;
  • organizowanie i prowadzenie placówek wypoczynku wakacyjnego, turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych;

W  2014 roku 1% podatku przekazuje Urząd Skarbowy zgodnie ze wskazaniem podatnika, do którego należy wpisanie w PIT-37 (PIT-36):

- w poz. 131 ( 310 ). Numer KRS                       -0000322302;

- w poz 132 ( 311 )                                                 -kwota przekazanej wpłaty;

- w poz. 133 ( 312). Cel szczegółowy 1%        -TPD KOŁO ŚRODOWISKOWE W ŻELICAC

- w poz. 134 ( 3 13). Wyrażam zgodę               -krzyżykiem podatnik wyraża zgodę na przekazanie swoich danych organizacji;