I Wielki e-Test z Historii

18 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Żelicach zakończył się I Wielki e-Test z Historii. Uczniowie klas III i II przygotowali multimedialne prezentacje pytań historycznych z zakresu pojęć, dat, wynalazków, postaci i władców.

Kilkaset slajdów zawierało również odniesienia do dzieł sztuki i architektury od starożytności do czasów nowożytnych. Przygotowane slajdy zostały sprawdzone i wprowadzone do systemu e-odpowiedzi przez nauczyciela historii gimnazjum p. Janusza Sieronia.

Wszyscy uczniowie klasy I i II gimnazjum odpowiadali na prezentowane pytania przy pomocy pilotów. Wśród uczniów klasy I rozwiązujących test od starożytności do średniowiecza I miejsce zajął Mateusz Łasecki, II miejsce przypadło Wiktorii Ciszewskiej, a III miejsce Joannie Nowak. Uczniowie klas II odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy od średniowiecza do nowożytności. W tej kategorii I miejsce wywalczyła Wiktoria Marczak, II miejsce Ewa Piątkowska, a III miejsce zajął Dominik Czeszyński.

Organizatorzy I Wielkiego e-Testu z Historii Przewodniczącej Rady Rodziców p. Karolinie Bździuch za ufundowanie nagród. Wszystkim uczniom i laureatom gratulujemy posiadanej wiedzy i zapraszamy do II Wielkiego e-Testu z Historii za rok.

Autor: JS