Obchody Dnia Patrona na sportowo

Tegoroczne obchody Dnia Patrona w dniu 08.05.2015 upłynęły podobnie jak w ubiegłym roku, pod znakiem ruchu, lansując na koszulce organizatora hasło prof. Wiktora Degi: „Ruch może zastąpić niemal każde lekarstwo, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”. Niewątpliwym sukcesem jest start w konkurencjach biegowych, pod nazwą – II Bieg Patrona i nordic walking pod nazwą Marszu PO Zdrowie liczba uczniów w ilości 67 na 87 uczniów w klasach 4 – 6. Pytanie co dzieje się z uczniami nieobecnymi w tym dniu???

Tegoroczny Bieg Patrona  - 3 km w kategorii chłopców zwyciężył Patryk Pieczulis z 6a z czasem 8, 34s, II m przypadło Maksymilianowi Krawczykowi z 5a (8, 44s), a III m zajął również uczeń klasy 5a Jakub Felsman ( 8,47s). Natomiast w kategorii dziewcząt wszystkie zaszczytne miejsca wybiegały dziewczynki z klasy 5a I m – Nikola Chrzempa ( 14,05s), II m- Julia Soboń (14,06s), a III m – Marta Ciesielska (14,55s).

Biegi sklasyfikowano również w kategorii zespołowej klas, w  której I m zajęła klasa 5a z ilością 47 pkt, II m klasa 6a – 24 pkt, a III m klasa 6b z ilością 14 pkt.

Nornic walking to przede wszystkim rekreacyjny, rytmiczny sport dla każdego, bardzo towarzyski, który ma mobilizować do wysiłku przede wszystkim na świeżym powietrzu. Tę formę w Dniu Patrona wybrało 30 uczniów oraz czworo nauczycieli. W tej konkurencji nie podlegającej punktacji znaleźli się uczniowie, którzy nadali nordic walking charakter rywalizacji sportowej. Pierwszy na mecie pojawił się Kacper Kaniewski z 6b, następnie Oskar Staudt z 6b oraz Nina Marczak z 5b. Serdecznie gratuluję zwycięzcom, którzy otrzymali nagrody od sponsorów: pana Piotra Pałczyńskiego – radnego Rady Powiatu Wągrowieckiego oraz  od pana Artura Woźniaka – prezesa Stowarzyszenia Przyjazna Wieś Żelice.

Autor: EK