Children’s Day w podstawówce

Ten wyjątkowy Dzień obchodziliśmy licznie w dniu 30.05.2014r. W programie „postawiliśmy na milion” oraz bawiliśmy się potyczkami sportowymi na wesoło. Zaczerpnięty pomysł teleturnieju sprawdził się i wśród naszych uczniów klas 4 -6.

Na szczególną uwagę zasługują autorzy – eksperci pytań z różnych dziedzin, tj. siatkówka przygotowana przez Eryka Dybowskiego z 6a, piłka nożna przez Dawida Pawlika z 4a, muzyka i taniec przez Joannę Nowak i Adę Rajs i inne. Zwycięzcami tej edycji Postaw na milion został duet klasy 6a, w składzie: Paweł Kalota i Eryk Dybowski. Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienie zespołom z klas 4b, 5a, 6b za wiedzę, bystrość umysłu, która pozwalała grać dalej, oczywiście do czasu…! pytania, na które nie znali odpowiedzi. Mówiąc szczerze nie ma trudnych pytań, są tylko takie na które nie znamy odpowiedzi. W potyczkach sportowych drużyny wystawiały wszystkich zawodników z klasy, by każdy mógł poczuć radość zwycięstwa. Największe zainteresowanie i pokaz praktycznych umiejętności mogliśmy zobaczyć  w konkurencji - przyszywaniu guzików i wbijaniu gwoździ w deseczkę.  Niektórzy uczniowie, jak w życiu, zamienili się rolami. I tak chłopcy przyszywali guziki, a dziewczyny wbijały gwoździe. Ostatecznie konkurencje sportowe wygrała klasa 4a, następnie II m wywalczyła klasa 5b, a trzecie miejsce zdobyła klasa 6a. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, pozostałym też dobrej zabawy. Podziękowania przesyłam organizatorom – pomocnikom z klasy 6a i 6b – nic o was  bez was: Aśce Nowak, Wiktorii Ciszewskiej, Darii Walaszczyk, Andżelice Wróblewskiej. Po zabawach czekała na nas porcja grillowej kiełbaski i worek cukierków ufundowanych przez TPD, Radę Rodziców i Dyrekcję.

Autor: EK