Sukcesy Darii Walaszczyk

Uczennica klasy 6b Daria Walaszczyk w pierwszomajowe święto brała udział w IV Wiosennym Biegu Orlik 2014 w Budzyniu, w którym uzyskała medalową pozycję – srebro.

Rozważając dobrze zapowiadający się weekend i dynamiczność liczby biegaczy „ pobiegła” jeszcze 03.05.2014 w Parkrun - Biegu ulicznym w Szczecinku. Parkrun to cykliczne, bezpłatne biegi na 5 km. I tutaj w ślad za innymi osobami, zajmującymi się bieganiem ukończyła bieg. Podobnym sukcesem Darii był  jesienny, ubiegłoroczny bieg  w VI Spartakiadzie w Biegach Przełajowych „Kąkolewice 2013”, w którym zajęła I miejsce.  Ostatnim jej sukcesem jest bieg na 600 m w Mistrzostwach Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym, w którym  z czasem 2,03s zajęła III m. Dzień później tj. 09.05.2014 w szkolnym I Biegu Patrona na 3 km z okazji obchodów Dnia Patrona – Stanisława Staszica w kategorii rocznika 2002 i 2001 zajęła I m. Uznając Darii trud i wysiłek popularyzowania biegania jako sposobu na zdrowe, szczęśliwe życie, życzymy jej dalszych sukcesów sportowych i Gratulujemy obecnych.

Autor: EK