VII Powiatowy Konkurs Historyczny

13 grudnia 2011 r. w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza odbył się VII Powiatowy Konkurs Historyczny pt. „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”. Do finału przystąpili uczniowie z czterech gimnazjów Powiatu Wągrowieckiego.

Zwycięzcami konkursu, którzy wykazali się najlepszą wiedzą z życia i twórczości Wieszcza Narodowego zostali:

- I miejsce Patrycja Uniejewska z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół w Żelicach,

- II miejsce Agata Wrońska z Gimnazjum Nr 1 w Wągrowcu,

- III miejsce Magdalena Bryzik z Gimnazjum w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku.

Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Panów Michała Piechockiego Starosty Wągrowieckiego, Pana Przemysława Majchrzaka Wójta Gminy Wągrowiec, Pana Stanisława Wilczyńskiego Burmistrza Miasta Wągrowiec, którzy ufundowali również nagrody.